Teknoloji

2016’da Çıkması Beklenen 5 Yeni Telefon Modeli

3 Şubat 2016
htc

Gün geçmiyor ki teknoloji durulsun ve “Ben artık gelişmeyi bıraktım. İlerlemeye bir son verdim” desin. Ne mümkün! İnsan beyni durmadan yeni bir şeyler üretiyor ve bu üretkenliğin önüne geçilemiyor. Arkadan gelen yeni nesil de zehir gibi… Dur durak bilmeden onlar da yeni nesneler üretip teknolojiyi geliştiriyor ve büyütüyorlar. Böyle bir durum karşısında da çekingen kalabilmek mümkün değil. İster istemez elinizde olan bir telefonun bile yeni bir modeli çıktığı zaman mutlaka almak için can atıyorsunuz. Peki, bu yıl sizleri hangi telefon modelleri bekliyor? İşte 2016’da çıkması beklenen 5 telefon modeli…

HTC One M10

htc

HTC’nin One M7 ile başlayan macerası geçen sene HTC One M9/M9 Plus’ı tanıtmasıyla devam etti. Ardından yeni “Amiral Gemisi” olan One A9 ve X9’u tanıtan HTC, bu telefonda kullandığı modeli ile çok konuşuldu. Her iki modelde de M serisinde kullandığı tasarımı değiştiren HTC, 2016 yılında da aynı hızla devam edecek gibi görünüyor. Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM ve parmak izi okuyucusu ile gelecek olan HTC One M10’un 2016’nın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

iPhone 7

iphone7

iPhone 7 adıyla piyasaya çıkacak olan yeni iPhone modeli, 12 Megapixel kamerası, geliştirilmiş 3D Touch ve parmak izi okuyucusu ile daha iyi özelliklerle donatılmış bir şekilde iPhone kullanıcılarının beğenisine sunulmayı bekliyor. iPhone 6S’te yer alan Apple A9 işlemci, söylentilere iPhone 7’de yerini Apple A10 işlemcisine bırakacak. Pil konusunda kablosuz şarj edilebilme özelliğine yer verilecek olan iPhone 7 bu yıl da diğer iPhone modelleri gibi merakla piyasaya çıkacağı günü bekliyor.

Sony Xperia Z6

sonyxperia

Tasarım konusunda artık Xperia Z5’e göre yenilenmesi bekleniyor. Bir taraftan Xperia Z5 ile aynı özellikleri taşıması beklenen Xperia Z6’nın kamerada megapixel konusunda Xperia Z5’ten (23MP) biraz daha üst düzeye çıkması gerektiği düşünülüyor. Bu özelliğinin yanı sıra yine Xperia Z6’da da Snapdragon 820 işlemci ve 4 GB RAM’ın olmasına kesin gözü ile bakılıyor.

Samsung Galaxy Note 6

samsung

Samsung’un bu sene çıkaracağı Galaxy Note 6’nın yine bu sene çıkacak olan Galaxy S7 ile aynı donanımlara sahip olması düşünülüyor. Galaxy Note 6’da, hakkında henüz net bilgiler olmasa da, 21 Megapixel kamera, Snapdragon 820 işlemci ve 5GB’lık RAM özelliğinin olması bekleniyor.

LG G5

lg-g5

Telefonlarında metal kasaya V10 modeli ile geçiş yapan LG’nin, piyasaya sürmeyi düşündüğü G5 modeli ile yeniden metal kasa kullanacağı internette gezinen bilgiler içerisinde… LG’nin tasarım olarak daha önceki modeli V10’a benzeyecek olan G5, 5,5 inç. boyutu, 21 Megapixel kamera, yine Snapdragon 820 işlemci ve 4 GB RAM özelliği ile tam bir telefon kurdu olanların karşısına çıkmayı sabırsızlıkla bekliyor.

 

 

Kaynak:
 http://shiftdelete.net/2016-yilinda-tanitilacak-en-iyi-telefonlar-65881
http://www.tekz24.com/top-10-best-latest-upcoming-smartphones-2016-that-worth-wait/
http://www.digitaltrends.com/mobile/lg-g5-news/