Kişisel Bakım

Parıltılı Göz Makyajının Püf Noktaları

30 Ocak 2016
goz-makyaji-nasil-yapilir

Söz konusu özel günler olunca kıyafetinizle olduğu kadar yaptığınız makyajla da ön planda olmak ve fark edilmek istiyorsunuz. Makyaj yapmayı fazla sevmeseniz bile en azından göze hoş gelen göz makyajı ile çekici olmayı düşünebilirsiniz. Kıyafetiniz sade ama şık bir görüntü veriyorsa fakat biraz daha dikkat çekmek istiyorsanız, parıltılı göz makyajı ile eksikliği giderebilirsiniz. Parıltılı göz makyajı yapmayı düşünürken de fazla aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Aklınıza sim kullanmayı getirerek doğru bir noktaya değinmiş olursunuz ancak tamamen sime bulanmış gözler de aklınıza gelmesin. Parıltılı göz makyajında bazı ayrıntılara dikkat ederek şık ve göz alıcı bir görüntü elde edebilirsiniz. İşte parıltılı göz makyajının püf noktaları…

pariltili-goz-makyaji-nasil-yapilir

Cilt tipiniz ne olursa olsun makyaja başlamadan önce yüzünüze nemlendirici sürmeniz mükemmel bir göz makyajı için kusursuz resim yapabileceğiniz bir tual niteliği taşır. Nemlendirici kremi kullandıktan sonra stick veya sıvı fondöten kullanarak yüzünüzde var olan lekeleri kapatabilirsiniz. Bunun yanı sıra gözleriniz için far bazı ve gözünüzün altına kapatıcı uygularken cilt tonunuza uygun renkte olanı kullanmayı unutmayın. Bu şekilde cildinizde meydana gelen renk farklılıklarını dengelemiş olursunuz.

goz-makyaji

Nemlendiricinin, fondötenin ve kapatıcının etkisinin kaybolmaması için sabitleyici pudra uygulayabilirsiniz. Işıltılı göz makyajı uygulayacağınız için kullanmayı tercih edeceğiniz farın renginin de açık tonlarda olmasına özen göstermelisiniz. Gözünüze sert gelen noktalar varsa küçük bir pamuk yardımıyla fazlalıkları dağıtabilirsiniz. Far sürmek için kullanacağınız fırçayı önce yapıştırıcıya ardından da sime hafifçe batırmanız yeterli olacaktır.

goz-makyaji-nasil-yapilir

Sim cildinizde alerjiye neden oluyorsa ışıltılı bir göz makyajı için dore veya metalik olan göz farlarından da faydalanabilir ya da likit far kullanabilirsiniz. Farı sürdükten sonra gözünüzün rengine uyum sağlayacağını düşündüğünüz farklı renkte göz farını göz dibinizden gözünüzün bittiği noktaya doğru inceden kalına giderek çekebilirsiniz.

pariltili-goz-makyaji

Böyle bir kullanımı tercih etmeden göz makyajınızı ön plana çıkarmak istiyorsanız eyeliner ya da göz kalemi kullanabilirsiniz. Gözünüzün iç kısmına beyaz kalem çektikten ve kirpiklerinize rimel sürdükten sonra göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Elbette ki göz makyajınızı bu kadar çok ön plana çıkarmışken yanak ve dudak makyajınızı daha sade tutmalısınız. Cilt tonunuza uygun şeftali ya da pembe tonlarda allık sürebilir ve farklı renklerde rujlar kullanabilirsiniz. Ancak kullanmayı düşündüğünüz rujun rengi de yine cilt tonunuzla uyumlu olmalı… Açık tenliyseniz fazla abartılı olmaması koşulu ile açık pembe ve kırmızı tonlarda ruj kullanabilirsiniz. Esmer veya kumral tenliyseniz de nude, bordo, mor ve kırmızı renkte ruj kullanımını tercih edebilirsiniz.

Benzer Yazılar