Dekorasyon Genel

Dekorasyon Trendleri: El Yapımı Aksesuarlar

18 Kasım 2016
dekarosyon

Misafirleriniz geldiğinde ¨bunu nereden aldın?¨ sorusuna ¨ben yaptım¨ cevabını vermek en keyifli duygulardan biridir.

Yapımı zahmetli olmayan, el emeği göz nuru diyebileceğimiz yeni dönem hangi tasarım objelerini evde yapabiliriz? Tatilde sahilden topladığımız bir çok taş ve deniz kabuklarını evde nasıl değerlendirebiliriz?

shutterstock_458921881

Deniz Tatilinizden Ev Dekorasyonuna

Deniz kabuklarını topladınız, çok güzel bir kırılmamış deniz yıldızı buldunuz. Bu seferki tatilinizde bir pet şişenin içine deniz kumunu da koyarak eve getirip, bunları şık bir kavanozun içerisine dikkatle dizerek çok güzel bir tasarım objesi elde edebilirsiniz.

shutterstock_477221161

Seramik Boyama

Alacağınız beyaz tabakların üzerine hem kendiniz hem çocuğunuz ile birlikte çizeceğiniz desenler ile duvarlara tablo gibi tabaklarınızı asabilirsiniz. Bunlarla bir tabak duvarı oluşturabilir, mutfağınızı ailenizle yarattığınız objelerle doldurabilirsiniz.

shutterstock_329464631

Sahildeki Taşlar Artık Bir Tuval

Son bir kaç yıldır iyice yaygınlaşan bu tatlı kullanımda sahilde topladığınız taşların üzerine motif ve desenler çizerek çok güzel tasarım objeleri yaratabilirsiniz. Varsa çocuğunuz da size eşlik edebileceği aynı zamanda keyifli bir aile aktivitesine dönüştürebilirsiniz.

shoebox-picnic-basket-hanging

Boş Ayakkabı Kutuları

Atmaya kıyamadığınız, gazete ve dergi tutmak dışında kullanamadığınız ayakkabı kutuları ile raf üniteleri yapabilirsiniz.

En güzel durabilecek objelerden bir tanesi ise, bir piknik çantasına dönüştürebilirsiniz.

Tuvalet Kağıtlarından Masa Oyuncakları

Tuvalet kağıtları, el işi kağıdı, uhu ve simli boyalar ile beraber ufaklığınızın odasına çok eğlenceli masa üstü oyuncakları yapabilirsiniz. Bu çocuğunuzun hem uğraşırken el-göz koordinasyonunun gelişmesini, hem de keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak.

kendin-yap-oyuncak-01

El yapımı aksesuarlarınız için ihtiyacınız olan malzemeleri Adana Optimum D&R, Samsun Piazza AVM NT, 5M Migros ve D&R mağazalarında, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa Piazza AVM Ada Kitabevi, 5M Migros ve NT mağazalarında bulabilirsiniz…

Benzer Yazılar