Eğlence Kültür Sanat

Yeni Sezonunun Gözdesi 10 Türk Dizisi

5 Kasım 2015
dirilis-ertugrul

Çok fazla kanal, her kanalda onlarca dizi… Takip etmek, seçici olmak oldukça zor. Ancak Türk dizilerindeki hem kalite hem konu bakımından çeşitlilikteki artış da takdire şayan. Bu sezon da yine hem devam eden hem de merakla beklenen diziler ile birlikte keyifli bir dönem geçecek gibi duruyor. İşte seyircinin merakla beklediği ve kaçırmadan izlediği en çok sevilen 10 dizi…

eskiya_dunyaya_hukumdar_olmaz_yeni_tanitim_fragmani_yayinlandi_h33169_26cbb

http://www.tarafsizbolge.com/dizi/eskiya-dunyaya-hukumdar-olmaz-yeni-tanitim-fragmani-yayinlandi-h33169.html

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz: Çoğunuz Edip Akbayram’ın söylediği bir şarkının ismi olarak bilirsiniz. Ancak şu günlerde Oktay Kaynarca, Deniz Çakır, Ozan Akbaba, Tarık Ünlüoğlu ve Turgay Tanünlü gibi birçok tanıdık ismin bir arada rol aldığı bir dizinin adı… Racı Şaşmaz’ın yapımcılığını üstlendiği bu dizide çocuk yaşta yeraltı dünyasına adım atmış Hızır Çakırbeyli (Oktay Kaynarca) ve ailesinin hayatına yer verilmektedir. Müthiş oyunculuklar ve sürükleyici konusu ile izleyicisinden tam not alan dizinin yapımcısının Raci Şaşmaz olması da Kurtlar Vadisi ve Çakır severler için önemli bir sebep!

kurtlar-vadisi-pusu

Kurtlar Vadisi Pusu: Raci Şaşmaz demişken elbette ki Kurtlar Vadisi Pusu’dan bahsetmemek olmaz. 13 yıldır devam eden bu dizi kimileri için artık bitsin derdirtse de, fanatikleri dizinin bitmemesi yönünde hemfikir.Sürekli değişen ve heyecanını kaybetmeyen konu akışı ile Kurtlar Vadisi yine aynı günüde ve aynı saatinde seyirci ile buluşuyor.

dirilis-ertugrul

Diriliş (Ertuğrul): Yayınlandığı geçen sezondan bu yana büyük bir hayran kitlesine erişen dizi yeni sezonda da aynı hızla devam ediyor. 13.yüzyıl’da Türklerin Anadolu topraklarına girmesi ile başlayan bir hikâye… Hikâye kahramanı Ertuğrul (Engin Altan Düzyatan) obası için yurt aramaya koyuluyor ve kahramanlık destanı da yazılmaya başlanıyor. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan’a Esra Bilgiç ve Hülya Darcan gibi önemli isimlerin de eşlik ettği dizi bu sezon da en gözde diziler arasında yer alıyor.

Muhteşem Yüzyıl-Kösem: Geçen sezon Muhteşem Yüzyıl bittiğinden beri sürekli konuşulan bir dizi… Oyuncu kadrosu ile de sürekli merak konusu oldu. Oyuncu kadrosunda Hülya Avşar, Beren Saat, Ekin Koç, Mete Horozoğlu ve Erkan Kolçak Köstendil gibi ünlü isimler yer alıyor. Eylül 2015’te yayına başlaması beklenen dizinin Ekim 2015 tarihi itibari ile yayına başlayacağı konuşuluyor. Yine büyük bütçeli ve seyirciyi ekrana bağlayacak bir dizi olması muhtemel!

kanal-d-poyraz-karayel-15-bolum-fragmani-yayinlandi

Poyraz Karayel: Hayata her şeyini kaybetmiş bir adam olarak devam eden Poyraz’ın tek isteği oğlunu kayınpederinin elinden almaktır. Ancak bunu yapabilmek için amirinin ona sunduğu teklifi yerine getirmesi gerekmektedir. Bir mafya babasının yanına girecek ve ondan bilgi sızdıracaktır. Dizinin hikâyesi tam da burada başlar. Poyraz’ın ve çevresinde bulunanların başına umulmadık olaylar gelir. Geçen sezon başlamış ve bu sezon da devam eden diziler arasında yer alan Poyraz Karayel’de başrolleri İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar paylaşıyor.

Hatırla Gönül: Gönül karakterini canlandıran Gökçe Bahadır, iki erkeğin onaduyduğu aşk arasında kalmış ve hafızası ile birlikte her şeyi yitirmiş bir kadındır. Duyduğu bu garip hisler ile mücadele etmeye çalışırken bilmediği geçmişi ortaya çıkar ve aldığı bir haberle tüm dünyası değişir. Gökçe Bahadır’a bu dizide eşlik eden Engin Öztürk ve Onur Saylak daha önceki dizilerde oynadıkları karakterlere göre zıt rollerde yer alıyor. İlk fragmanı ile seyircide merak uyandıran dizi, bu sezonun en çok izlenecek olan dizisi olmaya aday gibi…

Kiralık Aşk: Başrollerinde Elçin Sangu ve Barış Arduç’un paylaştığı dizide Defne’nin (Elçin Sangu) abisi Serdar, para konusunda zor durumda kalmıştır. Defneyi çalıştığı yerde gören Ömer’in (Barış Arduç) yengesi, Defne’ye Ömer’i kendine aşık etmesi için para teklifinde bulunur. Defne de bu teklifi kabul eder ve Ömer’in çalıştığı şirkette onun asistanı olarak işe başlar. Bir süre sonra her şey bir anda değişir. Dizide aynı zamanda Nergis Kumbasar, Levent Ülgen ve Ferdi Merter gibi büyük oyuncular da yer alıyor.

deniz_hikayesi(1)

Bir Deniz Hikayesi: Türker İnanoğlu’nun yapımcılığını üstlendiği dizide, eski bir Türk filmi edası hâkim… Zengin bir kadın ve onun babasının yatında kaptan olarak çalışan bir erkek… İmkânsız bir aşk… Bütün olumsuzluklara rağmen evlenen ancak baba ve kız kardeş tarafından ayrılan bir çift… Yıllar sonra iki eski sevgili hayatlarına başka kişilerle devam ederken yolları kesişir ve her şey değişir. Emir Berke Zincidi, Begüm Birgören ve Emre Kızılırmak’ın başrollerini paylaştığı dizi, Türk filmlerinin buğulu havasını sevenler için bu sezonun gözdeleri arasında…

Evli ve Öfkeli: Tek ortak noktaları aynı mahallede büyümüş olmaları… Yıllar sonra tekrar bir araya gelen 4 kadın uzun süredir görüşmedikleri ve her biri farklı mesleklerle uğraştıkları için başka ortak noktaları yoktur ya da öyle düşünürler. Ancak kısa süre sonra bir ortak noktaları daha olduğunu öğrenirler. 4’ü de kocaları tarafından aldatılmıştır ve onlardan intikam almak için bir araya gelirler. Başrollerinde Birce Akalay, Ebru Cündübeyoğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Ayça Erturan yer alıyor.

Eve Dönüş: Dizi başlamadan müzikleriyle gündeme gelen bir yapım oldu. Başrollerini Cansel Elçin, Tardu Flordun, Dilşad Çelebi ve Ayten Uncuoğlu paylaşıyor. Konusu şöyle: Zengin bir ailenin kızı olan Pınar, kızının doğum gününde dostu ve kocasının onu aldattığını öğrenir. Karısı ile tartışıp onu öldürmeye çalışan Kürşat, öldüğünü düşündüğü karısını arkadaşlarının da yardımıyla denize atar ve kurtulur. Ancak balıkçı olan Yusuf onu kurtarır. Bir dizi operasyon geçiren Pınar, Leyla olarak hayatına yeniden başlar ve kızı Elif’in yanına dönmeye çalışır. Bu arada Yusuf ile birlikte yapmak istedikleri tek şey intikam almaktır. Müzikleri kadar senaryosu ve oyuncu kadrosuyla da bu sezonun dizileri arasında gözde olmaya aday…

Benzer Yazılar