Dekorasyon

Gardrop Organizasyon Önerileri

20 Ocak 2017
Wardrobe

 

İlk kural ise düzenlenecek olan giysiler ve kıyafetler arasında seçim yapmak. O çok severek aldığınız ama hiç giymediğiniz süveter ile vedalaşarak gardrop düzenlemenin ilk altın kuralı olan eşyalardan kurtulma ile başlayabilirsiniz. Aynı zamanda üzerinize artık olmayan, yani 2 beden büyük veya 2 beden küçük olan giysilerinizden kurtulun, artık yenilerini almanın zamanı gelmiş demektir.

Organizasyon ve kurtulma: Her kıyafet ve aksesuarın yerini baştan belli edin. Eğer çok fazla giysiniz varsa o zaman mevsimli olarak giysileri yer değiştirebilirsiniz. Mümkünse bir odanın giyinmeye ayrılması çok daha verimli ve keyifli olacaktır.

01-pretty-in-pink-closet-organization-ideas-homebnc

Aydınlatma: Dolabın bulunduğu odada aydınlatma çok önemlidir. Çünkü rengini iyi göremediğiniz bir giysi sebebiyle zor durumda kalmak istemezsiniz. Spot armatürler, dönen başlıkları ile modüler ve iyi bir tercih olabilir.hanging-closet-organizer-c

Depolama ekleyin: Dolapların içinde depolama alanları çok önemlidir. Depolama alanlarına sepetler içinde kategorilere ayırdığınız eşyalarınızı koyabilirsiniz. Bu tarzda bölme aksesuarları ve askı üniteleri ile dolabınızda kullanmadığınız alanları da değerlendirebilirsiniz.

Herşeyi asın: Büyük küçük her şeyi asmaya çalışın. Asarken eşleşen kümeler yapın. Böylece baktığınızda tüm giysilerinizi görebilirsiniz. . “Eğer bir kıyafeti görmezseniz giymezsiniz!” Askılarınızı değiştirmek, daha ince askılar kullanmak ta iyi çözümlerden biri İnce askılar tahta kalın askılara göre çok daha az yer kaplayarak mevcut yerinizi 2 katına çıkarabilir.

Kıyafetleri nasıl muhafaza etmeliyim ?

Kazaklar
“Kalın kazaklarınız askıda formlarını kaybedebilir, o nedenle kalın shutterstock_129174005kazaklarınızı katlayarak saklamaya çalışın”. Kazaklarınızı kalınlıklarına göre ve renklerine göre guruplayın. Ayraçlarla kazaklarınızı daha düzenli saklayabilirsiniz.

Jeanler
Jeanlerinizin düzenlenmesi tamamen kişisel tercihinize bağlı, bir sürü farklı yol seçebilirsiniz: Kesimine göre, rengine göre, stiline göre, markasına göre ayırabilir veya tamamen kendinize özel başka bir yol seçebilirsiniz. Benim tercihim renklerine göre ayırmak oldu. Asarak ve koyudan açığa bir düzende saklayabilirsiniz jeanlerinizi.

Pantolonlar/Etekler/Şortlar
Pantolonlar, etekler ve şortlarınızı kışkaçlı askılarla asın, fakat içlerine kıvırarak asarak kıskaç izlerinin çıkmasına engel olabilirsiniz

Elbiseler
Elbiseler için, uzunluktan çok renklerine göre düzenlemeyi tercih etmek daha çok tavsiye ediliyor. Askısız elbiselerden uzun kollulara doğru düzenleyebilirsiniz. Böylece hava durumuna göre seçim yapmanız çok daha kolaylaşıyor. Gece veya gündüz giyebileceğiniz elbiseleri de ayırabilirsiniz. Ayrıca elbiselerinizi veya herhangi bir kıyafetinizi asla kuru temizleme poşetlerinin içinde veya herhangi bir plastik kıyafet çantaları içinde bırakmamalısınız. Kuru temizlemede kullanılan kimyasal maddeler, kumaşlara ve dolayısıyla kıyafetinize zarar verebilirler.

shutterstock_417368401

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Yazın