Lifestyle

Ailecek Dışarıda Yapılabilecek 5 Aktivite

14 Ocak 2017
Family

Ailecek Dışarıda Yapılabilecek 5 Aktivite

Evde tıkılıp kalmak istemeyen ailelerden misiniz? Bu aktivite rehberi tam size göre!

Kar Topu Oynayın

Kar yağdığı zaman ailece yapılacak aktivitelerden en güzeli kar topu oynamaktır. Arkadaşlarınız ve onların çocuklarıyla birlikte kardan adam yarışması organize edebilirsiniz. Her katılımcı sıra dışı aksesuarlar getirerek farklı bir kardan adam konsepti yaratmaya çalışabilir.

Havayla uyumlu olmak için buz pateni kaymaya gidebilirsiniz. Kara yatıp kolları ve bacakları yukarı aşağı oynatarak karda şekiller yaratabilirsiniz. Devamında da evde kıyafetleriniz kuruturken hazırlayacağınız sahlep ile de günü keyifle sonlandırabilirsiniz.

51ac57fb-9cf0-4daf-8982-4dc6bc281da7

Kuşlara ve Doğaya iyi bakın

Kış aylarında doğadaki hayvanların çok daha fazla bakıma ihtiyacı olduklarını unutmayın. Ailece yapacağınız yürüyüşü doğa dostu bir hale dönüştürebilir, yanınıza alacağınız kedi/köpek maması ile çok hızlı yeni dostlar edinebilirsiniz.

Evde tüm aile yapabileceğiniz basit kuş evi tasarımları ile küçük dostlarımıza soğuk havalarda yeni bir yuva yaratabilirsiniz. Bahçeniz ya da sokağınızdaki ağaçlara asmak üzere kuş yuvaları yapabilirsiniz. Çocuğunuza kuşları nasıl tanıyacağını, hangi kuşların kanatların ya da gagalarının nasıl olduğunu öğretebilirsiniz.

Müzeleri ve Tarihi Yerleri Ziyaret Edin

Ailece tarihi kültürel miras alanlarına yapacağınız bu etkinlikler ile hem çocuklarınızın kültür ve tarih hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilir hem de yeni yerler keşfederek ufkunun açılmasına yardımcı olabilirsiniz.

mfa-with-kids

Birlikte Bir Çicek veya Fidan Dikin: Aldığınız bir çiçek fidesini veya ortamınız varsa ağaç fidanını hep birlikte ekin. Ektiğiniz çiçeğe veya fidana bir isim verin ve büyümesi için yapılması gerekenleri anlatın.

300-family-garden_n96p4e

Birlikte Yemek Pişirin: Evde yapacağınız yemekleri ailecek yapın. Ebeveynler kesme, doğrama işlerini yaparken çocuklar karıştırma gibi işlemleri yapabilir. Bu sayede organizasyon bilinci çocuğa aşılanır ve birlikte yapılan yemeğin lezzeti de bir o kadar lezzetli olur.

5b01442ca6674ed797e281336e565ec0.jpg_srz_3551_2257_85_22_0.50_1.20_0

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Yazın