Eğlence

Klasik Sevgililer Günü Aktivitelerinden Sıkılanlar İçin 7 Alternatif Öneri

10 Şubat 2016
kareoke

Rivayete göre, bir zamanlar (MS 270) Valentine adlı Azizin platonik aşkının intiharla sonuçlanması ve kalbinin sevgilisine gönderilmesi vasiyeti ile, bu büyük aşkın Hristiyanlıkta bayram olarak kutlanmaya başlanmasına dayanır Sevgililer Günü geleneği. Zaman içerisinde dinsel özelliğini kaybetmiş, sevgililerin kutladığı özel bir gün haline gelerek hemen hemen tüm toplumlara yayılmıştır.

Her yıl 14 Şubat yaklaşırken, bizim ülkemizde de ana akım ve sosyal medya Sevgililer Günü konulu içeriklerle dolup taşmaya başlar. Kimilerine faydalı ve eğlenceli gelebilse de, bu paylaşımlar genellikle birbirinin aynısı önerilerin farklı varyasyonlarından oluşur.

Sevgililer gününde;

  • Sevgiliye ne hediye almalı,
  • Hangi romantik filmleri izlemeli,
  • Nereye gitmeli…

Peki ama özel akşam yemekleri, romantik sinema filmleri ve uzun saplı güllerden oluşan Sevgililer Günü konseptlerinden sıkılmadık mı? O halde, Sevgililer Günü sizi heyecanlandırıyorsa ve bugünü sevgilinizle birlikte daha özel biçimde yaşamak, tabiri caizse “kutlamak” istiyorsanız; fakat her zamankinden farklı bir şeyler arıyorsanız buyrunuz:

1- Laser Tag’ e Gidin!

15 ve 30 dakikalık alternatifleri olan, laser tag silahları ve buna duyarlı sensörlerle donatılmış yeleklerle oynanan, her takımın kendi kalesini koruyarak karşı takımın kalesini fethetmeye çalıştığı bir oyundur. Kalabalık bir arkadaş grubuyla gitmek gerekecektir. Sizin gibi, sevgililer gününü bu eğlenceli aktivite ile değerlendirmek isteyen arkadaşlarınıza bu öneriyi sunabilirsiniz. Oyunda, partneriniz ile aynı ya da karşı takımlarda yer alma kararı size kalmış. Her iki durumda da hareketli ve eğlenceli dakikalar çift olarak sizi bekliyor.

laser-tagKaynak: https://acrnshipwrecked.wordpress.com/otps-2/

2- Kampa Gidin!

Doğa ile iç içe olmanın verdiği huzura hepimiz ihtiyaç duyar, fakat çoğu zaman bu ihtiyacı olabildiğince erteleriz. Sevgililer Günü, sizce de bir kamp etkinliğiyle bunu gerçekleştirmek için biçilmiş kaftan değil mi? Öyleyse 14 Şubat Pazar günü -dilerseniz cumartesiyi de bu plana dahil ederek- başbaşa doğanın tadını çıkarabileceğiniz keyifli bir kamp organize edebilirsiniz. Size uzak olmayan rotaları incelemenizi ve eğer ilk kez yapacaksanız, kamp yapmakla ilgili önemli ipuçları için bilgilendirici içeriklere ulaşmanızı öneririz. İlk kez kamp yapıyor olmak Sevgililer Günü’nüze farklı bir heyecan katacaktır, fakat yola tedbirsiz çıkmak kötü sürprizlere yol açabileceği için mutlaka öncesinde detaylı bilgi toplamalısınız. Rotalar ve kamp yapma konusunda yeterli bilgi sahibi olduktan sonra dikkat etmeniz gereken diğer noktalar;

  • Hava durumunu takip etmek,
  • Çantalarınızı ve kamp malzemelerinizi eksiksiz biçimde hazırlamak,
  • Anlık olarak ortaya çıkabilecek ve kampa gitmenize engel teşkil edecek durumlar için bir “B Planı” hazırlamak olacaktır.

Bu özel günde yollara düşüp, partnerinizle gerçekleştirdiğiniz macerayı kaydetmeyi unutmayın!

sevgili-ile-kamp

3- Ev Dekorasyonunda Farklılıklara Gidin!

Evdeki eşyaların düzeninde küçük değişiklikler yapmak, insanı zihinsel olarak rahatlatan bir eylemdir. Bunu partneriniz ile gerçekleştirerek, işe bir de eğlence boyutunu katabilirsiniz. Değiştirmek, yenilemek istediğiniz aksesuar ve eşyaları belirleyip birlikte alışverişe çıkabilirsiniz. Birbirinizin zevklerine saygı duyarak, bir sinerji yaratıp neleri seçeceğinize karar verdikten sonra; evde işe girişip değişikliklere başlayabilirsiniz. Koltuk takımınızın konumunda yapılacak bir değişiklik, dekorasyonunuza eklediğiniz yeni bir parça, eskimiş ve kullanılmayan parçaları ayıklayıp ortadan kaldırmak, günün sonunda ikinizi de mutlu edecektir. Üstelik bu işi birlikte başarmış, ortak zevkiniz ile evinizin görünümüne katkıda bulunmuş, yenilenmiş olacaksınız.

ev-dekorasyonu

4- Yürüyüş Yaparak Yeni Yerler Keşfedin!

Keşfetme dürtümüzü çoğu zaman bastırır, düzenimizi bozmak istemeyiz. Bildiğimiz yerlere gidip alıştığımız şeyleri yapmak daha kolay gelir. Fakat zaman akıp gidiyor ve keşfedilmeyi bekleyen birçok “an” var. Öyleyse 14 Şubat’ta, en azından bir günlüğüne alışıldık şeyleri bir kenara bırakıp, partnerinizle bilmediğiniz sokaklarda keşfe çıkmaya ne dersiniz? Yaşadığınız şehirde yanından yöresinden geçerken hep merak ettiğiniz, ama işiniz oraya düşmediği, vaktiniz olmadığı için gitmeye bir türlü fırsat bulamadığınız bir dolu sokak ve o sokaklarda sizleri bekleyen sürprizler vardır. Sonradan müdavimi olabileceğiniz yeni bir kafe, bir kitapçı ya da bir parka rastlamak güzel olmaz mıydı? Tertemiz havayı içinize çekin ve sokakların ritmine kendinizi bırakın. Gün, erteleme günü değil; sevdiğiniz insanla o sokaklarda el ele pervasızca dolaşma günüdür!

sevgili-ile-yuruyus

5- Puzzle Yapın!

Partnerinizle birlikte sevdiğiniz bir manzara ya da figürden oluşan bir puzzle yapmak sandığınızdan daha keyifli. Bu dinlendirici aktiviteyi gerçekleştirirken, iletişiminiz kuvvetlenecek, iki kişilik küçük bir takım olacaksınız ve birbirinizi tamamlama konusunda bir adım daha atmış olacaksınız. Puzzle bittikten sonra çerçeveletip duvarınıza asarak bu ortak yapımınızı daha kalıcı hale getirebilirsiniz.
puzzle

6- Karaoke’ ye Gidin!

Mikrofonu elinize alın ve şarkınızı söylerken dünyada yalnızca ikiniz varmışçasına, geri kalan her şeye gözünüzü kulağınızı kapatın. Belki ikiniz için en özel şarkıyı seçer ve iyi bir performansa imza atarsınız, belki de yalnızca gülmek için “söyleyebilmeyi” denersiniz. Uyumu hissedin, uyumsuzluğunuzla eğlenin. Fakat ne olursa olsun kendiniz olun ve tadını çıkarmayı unutmayın.
kareoke

7- Spora Gidin

Farklı işleriniz, farklı telaşlarınız olduğu için, normal günlerde partnerinizle birlikte spor yapmaya vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Fakat Sevgililer Günü’nde, düzenli olarak yaptığınız bir spor faaliyetine birlikte gitmeyi tercih edebilirsiniz. Spor, kişiler arasındaki iletişimi ve işbirliğini arttıracağı, dahası mutluluk hormonu salgılamanıza katkıda bulunacağı için, partnerinizle hem spor yaparken, hem de spor sonrası oldukça keyifli zaman geçirmeniz mümkün.

sevgilile-spor

Son olarak, birbirinize sevgi, saygı ve hoşgörüyü yalnızca bir gün değil, her gün göstermeyi unutmayın!

Benzer Yazılar