ALIŞVERİŞ Kişisel Bakım Moda

Mezuniyet Makyajı Nasıl Olmalı?

25 Mayıs 2016
mezuniyet makyajı nasıl olmalı_1

Kızlar için ayrı bir önem taşıyan mezuniyet balolarına az kaldı. Kıyafetinizi ayarladınız peki makyajınız?

Hafif bir göz kalemi, rimel ve doğal tonlarda bir parlatıcı, yerinde ve ideal yeterlilikte ve eğer lise mezuniyeti ise abartıya kaçmadan karakterli bir makyaj uygulanabilinir.

mezuniyet makyajı nasıl olmalı_4Kapatıcı

Gözaltı morlukları ve kırmızılıklardan kurtulmanın en kolay yolu kapatıcı kullanmak.

Ten renginizden bir ton daha açık seçeceğiniz kapatıcıyı göz altı ve göz çevresine üçgen şeklinde sürün. Fırça ya da parmak uçlarınızla kapatıcıyı yavaşça yayın.

Pudra-Fondöten
Ardından transparan pudra ile sabitleyin böylece far birikmesine de engel olursunuz.

Pudra lise mezuniyetinde çok önemli. Gerek heyecandan gerekse dans etmekten terleyeceksiniz bu yüzden mutlaka pudra kullanın.

Cildinizde kapamak istediğiniz çok ciddi bir sorun yoksa BB krem tercih edebilirsiniz. Fondöten kullanmanız şartsa cilt renginize en yakın rengi tercih edin.

mezuniyet makyajı nasıl olmalı_2

Allık

Konu allığa gelince riske girmeyip içinde ışıltılar bulunan pembe veya şeftali tonlarında allık kullanmak en doğrusu. Şeftali tonlarında ışıltılı bir allık yüz hatlarınızı belli edecektir.

Göz mü dudak mı?

Önce hangisini daha iddialı yapacağınıza karar verin.

Koyu renkte bir kıyafet giyecekseniz, farınızın rengi dilediğiniz tonlarda olabilir. Hatta siyah bir elbiseye füme ve lame renkli ışıltılı tonlar çok yakışacaktır. İnce bir eyeliner üzeri gölge siyah elbise için ideal bir uygulama.

Canlı tonlarda kıyafet seçimi yaptıysanız, göz makyajınız koyu olmalı. Farı göz kapağınızın diplerinden başlayarak sürün. Göz kapağının hemen üstüne ve kaşlarınızın altına kadar çıkmayacak şekilde kullandığınız far rengi kaş altı açık tonlar uyumlu olmalı.

mezuniyet makyajı nasıl olmalı_5

Rimel
Kirpiklerinizde uzun ve dolgun bir görünüme sahip olmak için, rimeli kirpiklerinizin alt kısmından başlayarak yukarı doğru sürün.

Alt kirpiklerinize de bir parça rimel sürerek büyüleyici bakışlar elde edebilirsiniz. Hatta kirpiklerinizi pudra sürüp rimel kullanırsanız daha hacimli kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Koyu ve etkileyici bir göz makyajı için rimel rengi konusunda tercihiniz siyahtan yana olsun.

mezuniyet makyajı nasıl olmalı_3Ruj

Gece boyunca rujunuzun kalıcı olması için, sürmeden önce dudaklarınızı biraz pudralayın. Dudak kalemi ile komple dudağınızın içini dolduracak şekilde boyarsanız ve üzerinden rujla geçerseniz de rujunuz daha kalıcı olacaktır.

Doğal ve açık renkler yaşınız için uygun olacaktır. Ten rengi bir ruj çok coolken toz pembe bir rujla daha masum bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Oje

Oje seçiminizde kullanacağınız aksesuarların renklerinden de faydalanabilirsiniz. Zıt renklerin dikkat çekiciliğinden de ilham almakta her zaman fayda var.

Mezuniyet makyajınız için gereken tüm ürünler Samsun, Kahramanmaraş, Şanlıurfa Flormar mağazalarında sizleri bekliyor!

Benzer Yazılar